Kına Sepeti

Kına Sepet Tepsi Takımı Aplikeli Mor Gold Şeritli

Kına Sepet Tepsi Takımı Aplikeli Mor Gold Şeritli

Kına Sepet Tepsi Takımı Aplikeli Mor Gold ŞeritliAplikeli, Telli ve Özel Dantel İşlemeli,özel günler..

480,00TL 500,00TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Özel günlerinizin ihtişamını yansıtan Kına sepeti, Kına tepsisi gibi ürünlerimizle aşkınızı konuklarınıza kanıtlayabilirsiniz. Özel üretim olan tepsilerimizin aşkı yansıtan renkleriyle, unutulmaz bir gecede tarzınızı yansıtabilirsiniz. Türk gelenek ve görenekleri içerisinde vazgeçilmez bir ritüel olan Kına gecelerinde, en kaliteli ürünlerimizle daima yanınızdayız...


Evlilik; bir kadın ve erkeğin mutlu bir yuvanın temellerini attığı, kutsal bir bağ olarak atfedilen kurumdur.  Eşler böylesi önemli bir adım atmaya niyetlendiklerinde, ailelerin de birleşip evlilik yolunda gelin ve damat adayına yardımcı olmaları beklenir.  Düğün, evliliğin olmazsa olmaz şartı ve yakın akrabaya ve iş dosta evliliğin ilan edildiği bir kutlama organizasyonudur. 

 Düğünden hemen önce yapılması beklenen geleneklerimizden birisi de Kına gecesi adetlerimizdir.  Evet, muhakkak hayatınızda bir iki kez katılmış, muhabbetini duyduğunuz Kına geceleri günümüzde eğlence amaçlı yapılsa da, asıl içerdiği anlam gelin ve damadın evliliklerini kutsamaktır. Gelin ve damadın eline yakılan kına, bolluk ve bereketin yuvalarından hiç eksik olmamasını, kötü ve iyi günde hep bir arada olmalarını temenni eden bir ritüeldir.  

Kına gecesi de düğün gibi farklı ambiyansı ve detayları olan bir gece olduğu gibi hazırlık aşaması da farklıdır.  Kendine has malzemeleri ve işlemleri olan kına gecelerinde, yoğun bir araştırma ve ürün alımı gerekir. Öncelikle kına gecenizin hangi tarz da yapılmasına karar vermeniz gerekmektedir.  Günümüzde eskiye dönüş Kına geceleri meşhur olduğu gibi, Osmanlı’nın geleneklerine uygun kırmızı kadifenin ve sarı renklerinin hakim olduğu gecelerde yapılmaktadır.  

Hintlerin geleneklerini yansıtan yeşiller, turuncular ve maviler de artık günümüz kına gecelerinde tercih edilirken, genellikle kına gecesi gelin adayının tarzına uygun şekilde biçimlenmektedir. Kına gecesi aksesuarları bu gece de göze çarpan ilk detaylardan biridir.  

Özellikle de konuklara ikram edilecek kınanın taşındığı, Gelin çemberin ortasında otururken başında döndürülen Kına sepetleri bu gecenin ikinci yıldızı sayılmaktadır.  Dantelli kadife kına geceleri hem aşkı hem de bolluğu simgeleyen bir örf ve adete dönüşmüştür.  Kına sepeti seçenekleri artık çokça çeşitli ve alternatifli olduğu için, gecenin anlam ve önemini yansıtan örneklerini kendi zevkinize göre seçmekte özgürsünüz. Kına Sepetini seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar; davet edeceğiniz konukların sayısı, gecenizin teması ve kına gecenizde giyeceğiniz bindallı/kaftan tarzı elbisenizle olan renk uyumu gibi inceliklere önem gösterirseniz, şık ve her şeyiyle bütünleşmiş bir organizasyonla konuklarınıza görsel bir şölen sunmanız mümkündür.  

Kına sepetlerinin çeşitleri arasında en çok tutulan kırmızı kadife Osmanlı tarzı, ekru, mor renkleri ve aynalı modelleri de mevcuttur…

https://www.gokcekina.com/kina-malzemeleri