Kına El Gülü

Kına Gelin Gülü Fırfırflı Bordo Gümüş Simli

Kına Gelin Gülü Fırfırflı Bordo Gümüş Simli

Kına Gelin Gülü Fırfırflı Bordo Gümüş Simli 12liKına gecelerinde kına yakılırken kullanabileceğiniz ..

40,00TL 45,90TL

Kına Gelin Gülü Monarayn Beyaz

Kına Gelin Gülü Monarayn Beyaz

Kına Gelin Gülü Monarayn Beyaz 12'liKına gecelerinde kına yakılırken kullanabileceğiniz el gülüdür...

180,00TL 200,00TL

Kına Gelin Gülü Monarayn Mor

Kına Gelin Gülü Monarayn Mor

Kına Gelin Gülü Monarayn Mor 12liKına gecelerinde kına yakılırken kullanabileceğiniz el gülüdür...

180,00TL 200,00TL

Kına Gelin Gülü Monarayn Bordo

Kına Gelin Gülü Monarayn Bordo

Kına Gelin Gülü Monarayn Bordo 12liKına gecelerinde kına yakılırken kullanabileceğiniz el gülüdür...

180,00TL 200,00TL

Kına Gelin Gülü Monarayn Kırmızı

Kına Gelin Gülü Monarayn Kırmızı

Kına Gelin Gülü Monarayn Kırmızı 12'liKına gecelerinde kına yakılırken kullanabileceğiniz el gülüdür..

180,00TL 200,00TL

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

Kınca gecesine özel Kına El Gülleri  çeşitleri KINA EL GÜLÜ

Kına Malzemeleri;  Örf ve adetlerimiz de yer alan evlilik törenleri genel kültürümüzün en iyi yansıtıldığı organizasyonlardan biridir.  Sevgi ve aşk bağıyla kalpten birleşen kadın ve erkeğin, bir yüzükle mutlu ilişkilerini taçlandırdıkları bu kutlu olay, geleneklerimizde geniş bir biçimde yer almaktadır. 

Evlilik, kurulacak olan yuvanın en önemli yapı taşlarından biridir.  Evliliğe çıkan yol, düğün törenlerinden geçerken, asıl evliliği kutsan ritüelimiz kına geceleridir. 

Kına geceler, kendine has tarzı ve gelenek göreneklerin en iyi yaşatıldığı bir geçmiş kapsülü gibidir.  Tıpkı düğünlerde olduğu gibi yoğun bir hazırlık ve çalışma gerektirmektedir.  Özellikle gecenin konseptine uygun Kına malzemeleri ise, geceye ayrı bir önem katarken misafirlere unutulmaz bir görsel ziyafet sunmaktadır. 

Bir nevi gelinler için bekarlığa veda partisi olarak düşünülen kına geceleri, ailenin ve yakın akrabalarında yer aldığı geniş katılımlı bir kutlumadır.  Gelin adayı, zevkine en uygun olan renk ve model de bindallı/kaftanı giyerek, gecenin anlam ve önemini simgeleyen nadide kişi olma ünvanına sahiptir.  Gelinin yakın arkadaşları ve akrabalarının kına tepsisinde hazırladıkları kına yakma serüveni ise kına gecesinin asıl olayıdır.  

Kına malzemeleri içerinde kalıcı bir yer olarak bulunan Kına el gülleri yani el bantları, ele yakılan kınan bulaşmasını önlediği gibi zarif tasarımlarıyla konuklara hediye edilecek kadar şık ürünlerden birisidir. Oldukça pratik kullanımı ve hoş görünümleriyle kına gecelerinin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir kına el gülleri.  Zengin renk ve model seçenekleriyle ilgi çekerek, her konsepte ve zevke uygun olarak üretilmektedirler .  

Kına gecelerinde günümüzde popüler olan Osmanlı tarzı düğünlerde, daha çok bordo, kırmızı, beyaz mor renkli kına el gülleri seçilmektedir.  Gecenin konseptine uygun ürünlerin bulunduğu kına malzemeleri; kaliteli, yenilikçi tasarımları ve can alıcı renkleriyle göz doldurmaktadır.  Ön hazırlıkları tamamlamak için, kına el güllerini ve daha bir çok kına malzemelerini toptan alarak hem uygun fiyata getirmiş hem de zevkinize uyumlu bir konsepte kendi imzanızı atmış olabilirsiniz.  

Kına geceleri her detayıyla düşünülmesi gereken, ince ayrıntının muhteşem bir kutlamaya dönüşmesine neden olan, önemli günlerden birisidir.

https://www.gokcekina.com/kina-malzemeleri