Takı İğneliği

Kadife İğnelik Mor

Kadife İğnelik Mor

Kadife İğnelik Mor..

20,00TL

Takı İğnesi

Takı İğnesi

Takı İğnesi Adet fiyatı : 8 TL..

16,00TL

Kadife İğnelik Fuşya

Kadife İğnelik Fuşya

Kadife İğnelik Fuşya..

20,00TL

Kadife İğnelik Kırmızı

Kadife İğnelik Kırmızı

Kadife İğnelik Kırmızı ..

20,00TL

Kadife İğnelik Pudra

Kadife İğnelik Pudra

Kadife İğnelik Pudra..

20,00TL

Sünnet Çocuklu Beyaz Takı İğneliği

Sünnet Çocuklu Beyaz Takı İğneliği

Sünnet Çocuklu Beyaz Takı İğneliği..

40,00TL

Krem Kadife Güllü Lüks Lateks Takı İğneliği

Krem Kadife Güllü Lüks Lateks Takı İğneliği

Krem Kadife Güllü Lüks Lateks Takı İğneliği..

60,00TL

Kadife İğnelik Yeşil

Kadife İğnelik Yeşil

Kadife İğnelik Yeşil..

20,00TL

Kadife İğnelik Mavi

Kadife İğnelik Mavi

Kadife İğnelik Mavi..

20,00TL

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)

Düğün Takı İğneliği

Kına malzemeleri içerisinde yer alan bir diğer ürün Takı iğneliğidir, eskiden kullanılan ismiyle iğnedanlık.  Takı iğneliğinin kullanım alanı isminden de anlaşılacağı üzere takı merasimleri için kolaylık sağlayan gösterişli ürünlerdir.

Kültürümüzde yer alan düğünlerde yeni evlenen çift için tertiplenen takı merasimleri, yeni kuracakları yuvada küçük de olsa bir katkı sağlamak amacıyla bu güne kadar devam eden bir uygulama olarak devam etmektedir.

Söz konusu olan düğün organizasyonları hazırlığı ve yapılan davetler bir hayli masraflı ve külfetli olmaktadır.  Yeni bir hayat kurmaya karar veren çiftler evlenmek için çıktıkları bu yolda düğün yaparak sevdiklerine ve  yakın çevrelerine evliliklerini kutlamaları ve tebrik etmeleri için düğün yaparak fırsat vermektedir.

Sevdikleri ve düğüne katılan yakın akrabaları yeni evlenen çifte destek olmak amacıyla takı merasimin de yükte hafif pahada ağır hediyeler takarak bir nebze yardımcı olmaktadır.  Bu genelinde altın olmakla birlikte, bilezik, kolye ve para gibi türevleri de vardır.

 Kına malzemeleri içerisinde satışa sunulan Takı iğnelikleri de burada devreye girmektedir.  Her yöreye ve bölgeye değişiklik gösteren takı takma merasimi genelinde, gelin ve damadın pistte bekleyerek tüm konukların teker teker evliliklerini tebrik etmesiyle gerçekleşir.

Konuklar gelini ve damadı içten bir şekilde kutlarken yanında getirdikleri düğün hediyeleri olan altınları takı iğneliğine takarak, fotoğraf çektirirler.  Çekilen fotoğraflar bu özel anı ölümsüzleştirmek amacıyla gerçekleştirerek hatıra olarak saklanmaktadır.

Nitekim düğün törenlerinde kendisine yer edinen takı iğnelikleri günümüzün yeni trendleriyle farklı tasarımlara bürünmüş halde bir çok çeşidiyle her ambiyansa uyumlu tarzda üretilmektedir.

Ayrıca sünnet düğünleri için tasarlanan farklı modelleri de olan takı iğneleri, kadife, altın taşlı, boncuklu ve tüllü modelleriyle ilgi çekici görünümleriyle alıcıların beğenisini kazanmaktadır.